Rady pro vás

  • Věnce a věnečky VŽDY podkládejte igelitem. Vázací drát v přímém kontaktu s deskou, ve vlhkém a deštivém počasí koroduje a na kameni zanechává rezavé skvrny, které zasahují do hloubky materiálu a není možné je nijak vyčistit ani přebrousit.
  • Do antikorových, ale i všech ostatních lamp používejte svíčky pouze k tomu určené. Větší svíčky mohou vyvolat vyšší žár, který může vést k prasknutí skel nebo přetečení vosku na hrob.
  • Šrouby, které drží skleněné nápisové desky nikdy nedotahujte! Musí mít potřebnou vůli , aby deska v zimě nepraskla důsledkem rozdílných teplot.
  • Pokud se rozhodnete na čištění Vašeho pomníku použít některou z chemikálii, vždy se raději poraďte s odborníkem. Nejčastější chybou je mytí hrobů Savem a polévání vodou. Savo obsahuje soli, které podporují korozi , jejíž následné nabývání způsobuje praskliny, které se neprojeví za rok, ale životnost pomníků se tím zkracuje. Časté polévání vodou vede k obrůstání hrobu mechem. K údržbě doporučujeme vodu s Jarem. A nebo se můžete obrátit na nás, Váš pomník vyčistíme a naimpregnujeme hydrofobizačním roztokem zabraňujícím dalšímu vsakování velkého množství vody.
  • Při pořízení nového hrobu či nápisní desky si rozmyslete kolik jmen budete chtít v budoucnu na pomník připsat. Tuto informaci je nutno nám při objednávce sdělit. Může se to zdát jako samozřejmost, ale je-li na malém náhrobku více rodin, jmen pochovaných a keramických fotografií, pak nepatrně větší písmo může znemožnit zhotovení dalších přípisů.

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: